Hakkımızda

ENERJİDEKİ ÇÖZÜM ORTAĞINIZ...

1989 yılından beri Dokar A.Ş. devletle yapılan çeşitli anlaşmalar altında baraj, sulama tesislerinin anahtar teslim inşası ve mekanik/elektrikli ekipman ve araçların kurulumuna odaklanarak Türkiye’nin enerji altyapısını inşa etmektedir. Gerçekleştirilen projelerle, Dokar yalnızca teknik anlamda değil hükümet & devlet makamlarıyla olan ilişkilerin yönetimi konusunda da paha biçilmez tecrübe ve sorun çözme kapasitesi kazanmıştır.

Dokar, baraj ve termik santral inşa etme konusundaki geçmiş deneyimlerine dayanarak, yenilenebilir enerji piyasasına katılmıştır. İtalyan hidroelektrik santral ekipmanı üreticisi olan Serman Energy Srl. ile yakın zamanda stratejik bir ortaklık anlaşması gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Dokar’ın hidrolik yapılar tasarlama ve inşa etme konusundaki engin tecrübesi ve Serman’ın su türbini tasarım ve üretim kapasitesi ile gerçekleştirilen bu ortaklık hidroelektrik santrallerinin anahtar teslimi, tek elden tasarımı ve inşasını yalnızca Türkiye’de değil dünyanın her yerinde sunma kapasitesine sahiptir.

Dokar ayrıca atık ısı generatörleri ve mikro türbinler için uluslararası şirketlerle çeşitli distribütörlük anlaşmaları imzalamıştır. Dokar şu anda 126°C sıcak su ya da 200°C sıcak egzoz gazından elektrik üretme kapasitesine sahip atık ısı jeneratörlerini kurmakta ve pazarlamaktadır. Düşük entalpili ısı kaynaklarından yararlanma özelliği, Türkiye’de de yaygın şekilde mevcut bulunan düşük sıcaklıktaki (126°C kadar) jeotermal su kaynaklarından elektrik üretme imkanı sağlamaktadır. Bacalardan çıkan atık ısı hiçbir yakıt masrafı olmadan elektriğe dönüştürülebilmektedir.

2003 yılında Dokar, DSİ ile yaptığı bir anlaşma ile Aydın’da ilk Lastik Barajın inşasını tamamlamıştır. Hem inşaat işleri (temel çalışmaları, kazı, nehir tarama) hem de kurulum (mekanik, elektrikli ekipman, boru tesisatı & enstrümantasyon) Dokar tarafından gerçekleştirilmiştir. Söz konusu Lastik Baraj 2003 itibariyle dünyada 8. en büyük lastik baraj olma özelliğine sahiptir. Dokar ve Japon Bridgestone Lastik Barajın anahtar teslim inşasını birlikte gerçekleştirmişlerdir.

Dokar, EÜAŞ Afşin Elbistan B Termik Santralinde uçucu kül taşıma ve stoklama işini gerçekleştirmiştir. Afşin Elbistan B Termik Santrali Türkiye’deki Baca Gazı kükürt giderme ünitesine sahip en büyük, kömürle çalışan (1440 MW kurulu enerji) termik santraldir. Dokar tasarım ekibi, 2004 yılından bu yana sorunsuz şekilde çalışan son teknoloji kül taşıma sistemini tasarlamış ve inşa etmiştir. Son teknoloji taşıma sistemi 2004 yılından bu yana 18.100.000 m³ uçucu kül ve BGK (FGD) tortusu stoklamıştır.

1989 yılından beri Dokar tasarlanması ve inşası zor projeler üstlenmektedir. Dokar’ın farkı maliyeti düşüren ve verimi artıran yepyeni fikirler tasarlama ve uygulama yeteneğidir.

Dokar, Türkiye yenilenebilir enerji piyasasının altyapısını inşa etme konusunda verimli bir tasarımcı ve yüklenici olma hedefini üstlenmiştir. Tüm anahtar teslim projeleriniz için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Mobirise

Adres:

Mebusevleri Mah. Turgut Reis Cad. No: 5/11,
Ankara/Türkiye, 06580  

İletişim:

Email    : dokar@dokar.com.tr
Telefon : +90(312) 440 11 33

Designed with Mobirise web page creator